Auto rodzinne z najwyższej półki. Zapakujesz wszystko i pojedziesz 360 km/h. „Myślałem, że to rakiety na dachu” (wideo)

Polskie głowy rodziny coraz częściej zapominają o istnieniu samochodów w nadwoziu kombi i tłumnie ruszają do dilerów po SUV-y oraz crossovery. Czy to jest błąd? Niekoniecznie. Wiele podwyższonych aut na polskim rynku świetnie spisuje się w roli wozu rodzinnego. Jeśli jednak mówimy o najwyższej półce, trudno znaleźć realną konkurencje dla Audi RS6. Przynajmniej do debiutu BMW M5 Touring, a taki został już zapowiedziany przez Bawarczyków.

Załączony materiał filmowy jest kolejnym dowodem na to, że RS6 nie ma sobie równych w kwestii przewożenia rodziny z punktu A do punktu B, nawet jeśli wymaga to spakowania… wszystkiego.

Audi RS6 pojedzie nawet 360 km/h

Ten kierowca Audi RS6 poleciał po całości. W 100 procentach wykorzystał potencjał RS6 i przewiózł potężną przyczepę kempingową, dwa rowery i… ponton na dachu, który niektórym czytelnikom przypomina rakiety. Mówimy o kilkuset dodatkowych kilogramach, z którymi 600-konna jednostka benzynowa V8 radzi sobie niezwykle dobrze. Dla formalności dodajmy, że pojemność bagażnika Audi RS6 to 565 litrów lub nawet 1680 litrów po złożeniu tylnych foteli.

> Tak będzie wyglądało nowe, hardkorowe Audi RS6 GT. “Ma spojler w rozmiarze XXL” (wideo)

W tym przypadku mamy jednak do czynienia z RS6 po tuningu. Nadwozie zostało obniżone i odpowiednio zmodyfikowane, aby uzyskać lepsze osiągi niż seryjne. Fabryczne RS6 przyspiesza do pierwszej setki w czasie 3,7 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną elektronicznie ograniczoną do 250 km/h. Właściciel tej sztuki chwali się w mediach, że jego rodzinne kombi osiąga nawet 360 km/h. Moc najprawdopodobniej wzrosła do okolic 900 koni mechanicznych, ale brakuje informacji o konkretnej wartości. Znamy jednak przypadki egzemplarzy o mocach przekraczających nawet 1000 koni mechanicznych.

> Ponad 1000 KM pod maską nowego Audi RS6. “Z rodziną na wakacje dojeżdża w moment” (wideo)

„Całkowicie wykorzystane” Audi RS6 zostało przyłapane podczas tankowania na stacji benzynowej. Musimy więc podkreślić, że średnie spalanie tego monstrum bez dodatkowego obciążenia wynosi około 13 litrów paliwa na 100 kilometrów. Trudno nam przewidzieć wynik tak zapakowane auta, ale wartości te mogą wzrosnąć o dobrych kilka litrów. Audi RS6 musi nie tylko ciągnąć ponad 2 tony, ale też radzić sobie z zaburzonym działaniem aerodynamiki.

> Tak się spieszy do rodziny na święta. 360 km/h w RS6. “Nie wiem czy bym się odważył” (wideo)