Jeździsz Teslą? Jeśli przegapisz takie dni, stracisz pieniądze na ładowanie

Samochody Tesla są w ostatnich tygodniach bardzo popularne wśród Polaków. Wszystko przez bardzo agresywną politykę cenową, dzięki której nowiutkie modele klienci mogą nabywać w bardzo atrakcyjnych cenach. Model 3 można wyrwać nawet za około 160 tys. zł z dotacją do elektryka.

Jeszcze kilka dni temu kierowcy Tesli mocno ucieszyli się na darmowe ładowanie w Słowenii i Chorwacji. Tym razem Tesla postanowiła udostępnić bezpłatne ładowanie na wszystkich stacjach Supercharger w Europie, aby uczcić 10-lecie Supercharger na Starym Kontynencie (pierwsze otwarcie nastąpiło 10 lat temu w Norwegii).

Promocja obowiązywała przez cały dzień 29 sierpnia. Każdy właściciel lub po prostu kierowca Tesli mógł przyjechać na dowolną stację ładowania Tesli w Europie i naładować się do pełna. Standardowa cena za naładowanie 1 kWh wynosi około 1,60 zł, więc łatwo policzyć, że w przypadku Tesli Model 3 Long Range z baterią o pojemności 82 kWh można zyskać około 130-150 złotych.

Ładowarki Tesla Supercharger w Polsce
Ładowarki Tesla Supercharger w Polsce

Zainteresowanie darmowym ładowaniem było tak duże, że kierowcy Tesli potrafili zająć całe stacje ładowania. Na przykład jeden z użytkowników Tesli był w szoku po tym, jak zobaczył w aplikacji brak dostępnego stanowiska na 40-miejscowej potężnej stacji ładowania w miejscowości Hilden w Niemczech. „Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem” – powiedział.

Tesla zaczęła rozwijać swoje stacje ładowania 11 lat temu w USA, ale bardzo szybko zarząd podjął decyzję o rozszerzeniu działalności na cały świat. Aktualnie lista Superchargerów Tesli w Europie jest bardzo szeroka i obejmuje m.in. takie kraje, jak Austria, Belgia, Chorwacja, Słowacja, Hiszpania i oczywiście Polska.

W naszym kraju dostępnych jest aktualnie 12 stacji ładowania Tesla Supercharger. Łącznie mówimy więc o 52 wtyczkach do ładowania. Podobne promocje z pewnością będą pojawiać się w przyszłości. Warto więc na bieżąco śledzić media.