Wyjechał bolidem Formuły 1 na miasto. “Też bym tak zrobił, gdybym został milionerem” (wideo)

Bolidy Formuły 1 najczęściej podziwiamy w telewizji czy na streamingu internetowym. Na żywo można te niesamowicie szybkie pojazdy obejrzeć oczywiście podczas któregoś z grand prix.

Wyścigówki nie posiadają homologacji drogowej, więc teoretycznie nie ma możliwości, abyśmy zobaczyli je w ruchu na ulicy. Znamy jednak kilka przypadków, w których ktoś zdecydował się na taki ruch.

Pojechał na długi weekend Bugatti. “Miał być najszybszy, a tu bolid F1 na autobahnie” (wideo)

W garażach niektórych kolekcjonerów znajdują się bolidy „na emeryturze”. W większości przypadków pełnią one funkcję inwestycyjną, choć niektórzy ścigają się nimi w specjalnie organizowanych zawodach.

Bohater załączonego nagrania wideo stwierdził, że ma w nosie przepisy. Dla niego liczy się jedynie przyciąganie uwagi i wywoływanie niemałego zamieszania.

Szukając pomysłu na jedną z reklam zdecydowano się, na wyjazd bolidem Formuły 1 na drogi publiczne. Kierowcy nie trzeba było tego dwa razy powtarzać.

Wjechał na stację Mercedesem-AMG One. Tak brzmi silnik 1.6 V6 prosto z bolidu F1 (wideo)

Widok wyścigówki F1 w ruchu ulicznym to coś niesamowitego. Z pewnością każdy fan tej królowej sportów motorowych marzy o możliwości zrobienia czegoś tak szalonego.