Mamy zdjęcie zupełnie nowego Volkswagena Passata Variant B9 (2024). Internauci już narzekają na nową stylistykę. “Zepsuli go”

Jeszcze w sierpniu 2023 roku powinniśmy być świadkami premiery nowej generacji Volkswagena Passata. To już dziewiąte jego wcielenie i bardzo prawdopodobne, że niestety ostatnie.

To, że do oficjalnego debiutu jest naprawdę blisko potwierdza fakt, że do sieci wyciekło już jedno z oficjalnych zdjęć. Możemy więc zobaczyć to auto jeszcze przed jego prezentacją.

Oczywiście, fotografia nie jest najwyższej jakości, ale doskonale na niej widać jak wygląda nowy Volkswagen Passat. Na zdjęciu możemy go poznać od frontu.

Przód przypomina nam trochę Volkswagena Tiguana, którego zdjęcia również wyciekły niedawno przed premierą. Na SUV-a poczekamy jednak trochę dłużej, bo do jesieni 2023.

2024 Volkswagen Passat B9
2024 Volkswagen Passat B9

Nowy Volkswagen Passat dostępny będzie już tylko z nadwoziem typu Variant, czyli kombi. Niemiecki producent zrezygnował z wersji sedan ze względu na niską popularność.

Jakiś czas temu, Volkswagen opublikował zdjęcia zamaskowanego egzemplarza Passata i ujawnił nam kilka informacji na jego temat. Wiemy, że oferta jednostek napędowych będzie dość bogata.

Co dość istotne, nadal będziemy mogli kupić Volkswagena Passata z jednostką TDI. Nie wiemy jednak jeszcze, jaką dokładnie mocą będzie się legitymował ten Diesel.

Oprócz jednostki wysokoprężnej, w ofercie pojawią się silniki benzynowe TSI oraz miękkie hybrydy eTSI. Nowością będzie hybryda typu plug-in, która prawdopodobnie dostępna będzie w dwóch wariantach.

2024 Volkswagen Passat Variant B9
2024 Volkswagen Passat Variant B9

Producent obiecuje, że dzięki akumulatorowi o pojemności 18,2 kWh, w trybie bezemisyjnym przejedziemy nawet 100 kilometrów. Z pewnością zadowoli to użytkowników, którzy poruszają się głównie po mieście i mogą ładować auto pod domem.

Nowy Volkswagen Tiguan 2024 bez tajemnic. Do sieci wyciekły kolejne zdjęcia SUV-a z Niemiec

Oficjalna premiera Volkswagena Passata przewidziana jest na „ostatnie dni sierpnia 2023”. Możemy się więc jej spodziewać dosłownie w każdej chwili.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez CocheSpias (@cochespias1)