Kierowca Bugatti stanął do walki z elektrykami. “Z jednym z nich nie mógł sobie poradzić” (wideo)

Gdy zapytasz losowo spotkane osoby, aby wymieniły jeden z najszybszych samochodów na świecie, z pewnością większość z nich wymieni któreś z tych trzech aut. Najpopularniejsze są: Bugatti Chiron, Tesla Model S Plaid oraz Rimac Nevera.

Właśnie te trzy samochody pojawiają się na załączonym nagraniu wideo. Właściciele zdecydowali się na bezpośrednie porównanie aut wzbudzających największe emocje.

Rimac Nevera jednego dnia pobił 23 rekordy. 0-400-0 km/h zrobił w mniej niż 30 sekund (wideo)

Silnik napędzający Bugatti Chirona z pewnością znany jest już wszystkim. To 8.0 litrowy motor W16, który w przypadku wersji Super Sport generuje 1600 koni mechanicznych.

Parametry Tesli Model S Plaid również nie są Ci obce. Na wszystkie cztery koła trafia moc 1020 koni mechanicznych, które są generowane przez trzy silniki elektryczne.

Najmłodszy z tego zestawienia, Rimac Nevera, to najmocniejszy zawodnik w stawce. Tutaj mamy aż cztery jednostki elektryczne, które łącznie produkują 1914 koni mechanicznych.

Chiron wygląda przy nim jak zabawka. “Ten model Bugatti osiąga 500 km/h w 20,1 s” (wideo)

Na nagraniu możesz zobaczyć jak te auta wypadają w bezpośredniej walce. Jeden z samochodów nie miał sobie równych i po prostu zmiótł konkurencję z planszy.