Jeździsz Audi Q8? Od września będzie to „stary” model. Wielka premiera Q8 po liftingu za kilka dni

Audi Q8 jest z nami na rynku już od 2018 roku. W czasach dynamicznego postępu motoryzacyjnego 5 lat to kawał okresu, w którym konkurencja nie spała. W salonach zadebiutowała już chociażby „X-szóstka” po faceliftingu. Audi zdaje sobie z tego sprawę, dlatego już 5 września poznamy model Q8 po liftingu (2024).

Odświeżona wersja konkurenta BMW X6 oraz Mercedesa GLE Coupe została zapowiedziana jednym zdjęciem, które ujawnia tył pojazdu z unowocześnionymi tylnymi światłami. Podobno zmodyfikowano także przednie reflektory z różnymi opcjami dostosowania pod klienta.

Tak jak w przypadku obecnego modelu, pojawią się pikantne wersje SQ8 i RS Q8. W tej pierwszej na próżno jednak szukać wysokoprężnego i ekonomicznego silnika. Będzie za to mocna i sprawdzona jednostka V8, za którą już teraz płaczą m.in. w Mercedesie.

Audi Q8 po liftingu na pewno otrzyma też przemodelowane zderzaki, kilka nowości wewnątrz, nowe wzory kół i prawdopodobnie kilka nowych kolorów w palecie.

Audi RS Q8
Audi RS Q8

Co istotne, Q8 po raz ostatni będzie oferowane z silnikami napędzanymi paliwami. Od 2026 roku każdy nowy model Audi ma być elektryczny.

Ile będzie kosztowało Audi Q8 po liftingu? Polski cennik powinniśmy poznać jesienią, choć już teraz możemy zdradzić, że tanio nie będzie. Ceny modelu sprzed liftingu startują od 360,800 złotych i nie ma co oczekiwać, że będzie taniej. Wisienką na torcie jest model RS Q8, który obecnie został wyceniony na 659,400 złotych.