Mercedes Klasy V 2023 po faceliftingu. Ma fotele jak w Maybachu i podświetlany grill (wideo)

Mercedes-Benz już jakiś czas temu wrzucał do sieci zapowiedź, na której mogliśmy zobaczyć fragment odświeżonej Klasy V. Nadszedł moment, w którym wiemy już wszystko na temat tego auta.

Facelifting dotknął praktycznie wszystkie warianty niemieckiego vana. Odmłodzono Klasę V, elektryczne EQV, kampera Marco Polo oraz robocze Vito w wersji spalinowej i elektrycznej eVito.

2023 Mercedes-Benz Klasy V EQV Vito eVito
2023 Mercedes-Benz Klasy V EQV Vito eVito

Na zewnątrz rozpoznamy nowy model po przednim zderzaku i wielkim grillu, który w najbogatszej wersji jest podświetlany. W ofercie pojawiły się też nowe kolory lakieru i wzory felg. Z tyłu zmian wręcz nie da się zauważyć.

Wewnątrz mamy do czynienia z nową deską rozdzielczą, która oczywiście wygląda różnie w przypadku Klasy V oraz Vito. W tym pierwszym widzimy dwa wielkie ekrany 12,3 cala z systemem MBUX.

2023 Mercedes-Benz Klasy V
2023 Mercedes-Benz Klasy V
2023 Mercedes-Benz Klasy V
2023 Mercedes-Benz Klasy V

Auto można zamówić w luksusowej odmianie z osobnymi fotelami w drugim i trzecim rzędzie siedzeń. Podróżowanie w takich warunkach z pewnością będzie bardzo przyjemne.

Vito otrzymał nieco mniejszy wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala i 5,5-calowy monitor między klasycznymi zegarami. W przypadku tego modelu liczy się przede wszystkim praktyczność i łatwość w utrzymaniu czystości.

2023 Mercedes-Benz Klasy V
2023 Mercedes-Benz Klasy V

Producent nie poinformował nas o dostępnych jednostkach napędowych. Możemy więc podejrzewać, że w gamie silnikowej nie zaszły żadne zmiany.

Do tej pory klienci mieli do wyboru spalinowe modele wysokoprężne z silnikami 1.7, 2.0 i 2.2. Elektryczne EQV oferuje moc 204 koni mechanicznych, a na pokładzie możemy znaleźć baterie o pojemności 60 lub 90 kWh.