Klienci zaatakowali Lamborghini, żeby zdążyć. “Wszystkie spalinowe auta zostały wyprzedane”

Jeśli zwlekałeś z zamiarem złożenia zamówienia na nowe Lamborghini Revuelto, musimy Cię zasmucić. Auto sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i utworzyła się już naprawdę długa kolejka.

CEO włoskiej marki, Stephan Winkelmann potwierdził, że następca Aventadora cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Klienci rzucili się na hybrydowy supersamochód o mocy 1015 koni mechanicznych.

Lamborghini Revuelto
Lamborghini Revuelto

1015-konne Lamborghini Revuelto to dopiero początek. Dostaniemy jeszcze szybsze wersje

Jeśli dzisiaj udałoby Ci się zamówić nowy model Revuelto, musiałbyś na swój egzemplarz poczekać do początku 2026 roku. Aktualnie, włoska fabryka ma co robić przez najbliższe 18 miesięcy.

Niewiele „lepiej” wygląda sytuacja w przypadku modeli Huracan i Urus. Tutaj również mamy do czynienia z długą kolejką, ale „tylko” na dwa lata do przodu.

Lamborghini Revuelto
Lamborghini Revuelto

Pierwsza połowa 2023 roku była bardzo owocna dla Lamborghini. Włosi zanotowali 5-procentowy wzrost sprzedaży z liczbą 5341 samochodów. Wyjmując kalkulator możemy wyliczyć, że każdego dnia w salonach Lamborghini pojawiało się około 30 klientów zainteresowanych zakupem.

Wyprzedanie wszystkich modeli Lamborghini do 2025 roku oznacza, że nie jesteś już w stanie zamówić auta w pełni spalinowego. Od 2024 roku wszystkie samochody oferowane przez tego włoskiego producenta będą posiadały jakiś rodzaj elektryfikacji.

Lamborghini Urus S 1016 Industries
Lamborghini Urus S 1016 Industries

W 2024 i 2025 roku będziemy świadkami dwóch bardzo ważnych premier. Do oferty wprowadzony zostanie następca modelu Huracan, oraz Urus po kolejnym faceliftingu.

Od tamtej pory, włoski SUV będzie oferowany wyłącznie jako hybryda typu plug-in. Druga generacja tego modelu pojawi się około 2029 roku i będzie już w pełni elektrykiem.

Wracając jednak do Revuelto, w jego komorze silnika znajduje się wolnossąca jednostka V12 o pojemności 6.5 litra. Wspólnie z układem elektrycznym generuje 1015 koni mechanicznych.

Lamborghini Huracan Tecnica
Lamborghini Huracan Tecnica

Napęd na wszystkie koła pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy i w mniej niż 7 sekund od 0 do 200 km/h. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 350 km/h.

Nie wszystkim się podoba, wielu chce go mieć. Kolejka po Revuelto jest już ogromna (wideo)

Oficjalnej polskiej ceny Lamborghini Revuelto niestety nie znamy. W niemieckich salonach startuje ona od 422 000 euro netto, czyli około 1 900 000 złotych bez podatków.