1015-konne Lamborghini Revuelto to dopiero początek. Dostaniemy jeszcze szybsze wersje

Lamborghini Revuelto to następca doskonale nam znanego modelu Aventador. Debiut hybrydowej nowości nastąpił całkiem niedawno, bo pod koniec marca 2023 roku.

Póki co, mamy do czynienia z tylko jednym wariantem tego auta. Oczywistym jest, że w przyszłości pojawią się kolejne wersje napędowe, odmiana Roadster i kilka edycji specjalnych.

Nowe Lamborghini Revuelto 2023 oficjalnie. V12 w hybrydzie ma 1015 KM. 0-100 w 2,5 s (wideo)

Bazowe Revuelto to hybryda typu plug-in, gdzie kierowca otrzymuje do dyspozycji aż 1015 koni mechanicznych. Sercem napędu jest wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra.

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 350 km/h. Jest to oczywiście ograniczone elektronicznie ze względów bezpieczeństwa.

Osiągi te i parametry już teraz robią ogromne wrażenie. W przyszłości możemy się jednak spodziewać jeszcze mocniejszych i szybszych wariantów Revuelto.

Graficy komputerowi postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i już teraz sprawdzić, jak jeden z nich mógłby wyglądać. Na załączonych zdjęciach zobaczysz wizję nowego Revuelto w wydaniu SVJ.

To najmocniejszy model Lamborghini w historii. Zobacz jak powstaje hybrydowe Revuelto (wideo)

Autor co prawda dorzucił jedynie tylny spojler i zmienił felgi, ale i tak auto wygląda teraz jeszcze bardziej rasowo. Włosi z pewnością dodatkowo zmienią wzór zderzaków oraz w inny sposób wyprowadzą końcówki wydechu.