Kia Sorento (2023) przeszła facelifting. Ma czytnik linii papilarnych, by rozpoznać kierowcę

Prosto z Korei Południowej dotarły do nas zdjęcia i kilka informacji na temat nowego SUV-a. W sieci pojawiła się właśnie Kia Sorento po faceliftingu.

Nastąpiło to dość szybko, gdyż czwarta generacja tego modelu zadebiutowała dopiero trzy lata temu. Zmiany wprowadzone w odświeżeniu są natomiast dość znaczne.

Tak wygląda nowa Kia Picanto (2023). Zdjęcia wyciekły do sieci jeszcze przed oficjalną premierą

Najwięcej nowości widzimy w przedniej części nadwozia, gdzie pojawiły się zupełnie nowe reflektory LED. Wygląda to naprawdę imponująco i może się podobać.

2024 Kia Sorento
2024 Kia Sorento

Z zewnątrz widzimy też nieco przeprojektowane tylne lampy i tylny zderzak. Reszta pozostała praktycznie bez zmian, ale wszystko tworzy spójną całość.

Wewnątrz mamy do czynienia z zakrzywionym ekranem składającym się z dwóch 12,3-calowych wyświetlaczy. W aucie pojawił się też czytnik linii papilarnych, który pozwala na identyfikację kierowcy.

Producent nie pochwalił się jeszcze specyfikacją techniczną. Ma to nastąpić w połowie sierpnia, ale możemy się spodziewać, że nie doświadczymy żadnych zmian względem obecnie oferowanego modelu.

2024 Kia Sorento
2024 Kia Sorento

Tak wygląda nowy Hyundai Santa Fe (2024). Kompletnie inny, pod maską silnik 1.6 l? (wideo)

Sprzedawana u nas Kia Sorento oferowana jest z silnikami hybrydowymi 1.6 T-GDI 240 2WD i AWD, 2.2 CRDi 193 KM AWD oraz z hybrydą typu plug-in 1.6 T-GDI 265 KM AWD. Obecny cennik startuje od 194 900 złotych.