Colt oficjalnie powrócił do oferty Mitsubishi. “To Renault Clio ze zmienionymi znaczkami” (wideo)

We wrześniu 2022 roku, osoby interesujące się motoryzacją z pewnością zauważyły premierę nowej generacji modelu ASX w Mitsubishi. Debiut ten odbił się niemałym echem.

Wszystko z powodu tego, że jest to nic innego jak Renault Captur ze zmienionymi znaczkami. Jest to element współpracy między tymi dwoma producentami.

2023 Mitsubishi Colt
2023 Mitsubishi Colt

Mitsubishi ASX (2022) oficjalnie. “Zupełnie nowy” crossover z hybrydowym napędem (wideo)

Teraz, po ładnych paru miesiącach, na rynku pojawia się kolejny samochód będący owocem tej kooperacji. Tym razem jest to „zupełnie nowe” Mitsubishi Colt.

Nie trzeba się znać na samochodach, żeby od razu stwierdzić, że jest to nic innego jak Renault Clio. Tutaj również zmiany dotyczą głównie oznaczeń na karoserii i we wnętrzu.

2023 Mitsubishi Colt
2023 Mitsubishi Colt

Jest to siódma już generacja Mitsubishi Colta. Model ten był nieobecny na polskim rynku od 2012 roku, więc mamy do czynienia z wielkim powrotem.

Auto będzie dostępne w czterech wariantach wyposażenia, których nazwy rozpoczynają się literą i: INFORM, INVITE, INTENSE i INSTYLE. Klienci mogą liczyć na dość bogatą listę opcji.

2023 Mitsubishi Colt
2023 Mitsubishi Colt

Colta można wyposażyć między innymi w kamery 360, adaptacyjny tempomat, system automatycznego parkowania czy asystenta świateł drogowych. Są też multimedia z obsługą Android Auto i Apple CarPlay oraz system głośników marki BOSE.

Lista dostępnych jednostek napędowych składa się z trzech silników. Podstawowy wariant to wolnossący motor 1.0 MPI generujący moc 66 koni mechanicznych, który połączony jest z 5-biegową skrzynią manualną.

2023 Mitsubishi Colt
2023 Mitsubishi Colt

Następny poziom to turbodoładowana jednostka 1.0 MPI-T, która daje do dyspozycji moc 91 koni mechanicznych. Tutaj manualna przekładnia posiada 6 biegów.

Na szczycie oferty znajdziemy hybrydę bazującą na jednostce benzynowej 1.6, którą wspomagają dwa silniki elektryczne i akumulator o pojemności 1.2 kWh. Tutaj mamy do czynienia z automatyczną skrzynią biegów i mocą 143 koni mechanicznych.

2023 Mitsubishi Colt
2023 Mitsubishi Colt

Oto Renault Clio (2023) oficjalnie. Nawet 1200 km zasięgu. “Elektryki mogą się schować” (wideo)

Produkcja nowego Mitsubishi Colt ruszy już we wrześniu 2023 roku w tureckich zakładach Renault. Sprzedaż rozpocznie się miesiąc później, czyli w październiku 2023. Polskiego cennika jeszcze nie znamy.