BMW chciało pokazać, że ich SUV jest najszybszy. Kierowca nie opanował 748-konnej bestii (wideo)

Nazwa imprezy Pikes Peak International Hill Climb z pewnością obiła Ci się już kiedyś o uszy. Kierowcy próbują w jak najkrótszym czasie wspiąć się na szczyt w Colorado.

Podjazd ma około 20 kilometrów długości i składa się ze 156 zakrętów. Wielu producentów przywozi tutaj swoje nowe samochody, aby spróbować ustanowić rekord w danej kategorii.

BMW XM Label Red oficjalnie. 748 KM czyni go najmocniejszym modelem w historii (wideo)

W tym roku, jedną z marek obecnych na Pikes Peak było BMW. Kierowca wyścigowy Matt Mullins miał ustanowić najlepszy czas wśród aut typu SUV, wykorzystując do tego celu nowy model XM Label Red.

BMW XM Label Red
BMW XM Label Red

Hybryda typu plug in zapewnia świetne osiągi. Pod maską znajdziemy silnik V8 o pojemności 4.4 litra, a kierowca ma do dyspozycji łączną moc 748 koni mechanicznych i 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent deklaruje, że SUV ważący około 2700 kilogramów przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 290 km/h, a cena wersji Label Red w polskich salonach startuje od 1 100 000 złotych.

Niestety, nie udało się ustanowić rekordu. Kierowca popełnił błąd i wypadł z trasy. Na szczęście nic mu się nie stało i wyszedł z samochodu bez obrażeń.

BMW XM Label Red
BMW XM Label Red

Sprawdził, co potrafi nowe BMW XM na torze wyścigowym. “Porównał do je auta WRC” (wideo)

Podczas relacji na żywo nie pokazano samego momentu zdarzenia. Widzimy jedynie dość mocno uszkodzony pojazd, który został zwieziony w dół na lawecie.