Elektryczne Porsche zostanie pokonane przez ten model BMW. Od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,5 sekundy (wideo)

Już seryjne wydanie nowego BMW M3 generacji G80 jest bardzo szybkim samochodem. Pod maską tego wozu pracuje 3.0 litrowy silnik R6, który w odmianie Competition generuje 510 koni mechanicznych.

Egzemplarz z napędem xDrive potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 sekundy, co jest świetnym wynikiem. Dla niektórych właścicieli jest to jednak zbyt „wolno”.

Pojechał stuningować swoje BMW M340i G21. “Teraz ma 460 KM i jest szybsze niż M3” (wideo)

Auto widoczne na załączonym nagraniu wideo nie jest już seryjne. Z tej jednostki napędowej udało się wycisnąć aż 750 koni mechanicznych i 950 niutonometrów.

Taka zmiana pozwoliła na znaczną poprawę osiągów. Trudno w to uwierzyć, ale to BMW M3 xDrive rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 2,5 sekundy. Coś niesamowitego, biorąc pod uwagę, że najszybsza wersja Porsche Taycan przyspiesza do pierwszej setki w czasie 2,9 sekundy. Oczywiście jeśli jest odpowiednio naładowany.

Niech brak wydechu w tym BMW M3 G80 Cię nie zwiedzie. “Nieźle namieszali pod maską” (wideo)

Jedną z modyfikacji, która pojawiła się na pokładzie tego egzemplarza jest nowy układ wydechowy. Musimy przyznać, że teraz auto brzmi dużo lepiej niż w seryjnym wydaniu.