Duch klasycznego Renault w elektrycznym wydaniu. Alpine A290 ma tylko 3 fotele (wideo)

Aktualnie, jedynym modelem w gamie marki Alpine jest A110. Wkrótce powinno się to wreszcie zmienić, gdyż ten francuski producent zamierza wprowadzić kilka nowości.

Zapowiedź pierwszej z nich właśnie trafiła do sieci. Jest to elektryczny hot-hatch, stylistycznie nawiązujący do klasycznego Renault 5. Nosi on nazwę Alpine A290 Beta.

Alpine A290 Beta
Alpine A290 Beta

Zabrał A110 R na tor Nurburgring. “W Alpine za ponad pół mln zł wybawił się jak nigdy” (wideo)

Sam wygląd koncepcyjnej wersji robi kolosalne wrażenie. Projektantom udało się połączyć legendarne linie z nowoczesnością. Wykonano tutaj naprawdę kawał dobrej roboty.

Auto mierzy nieco ponad 4 metry długości i 1,8 metra szerokości. W tym kompaktowym nadwoziu zmieszczą się jedynie trzy osoby. Przynajmniej w wersji koncepcyjnej.

Alpine A290 Beta
Alpine A290 Beta

Projektanci wpadli bowiem na pomysł zastosowania niestandardowego układu foteli. Takiego jak znamy chociażby z McLarena F1, czyli centralnie umieszczonego siedzenia kierowcy, i dwóch kubełków dla pasażerów po bokach.

Nie wiemy niestety, czy w wersji produkcyjnej zostanie to rozwiązane właśnie tak. Nie wiemy również jak ma wyglądać kwestia baterii i elektrycznego napędu.

Alpine A290 Beta
Alpine A290 Beta

Alpine A110 San Remo 73 (2023) oficjalnie. Tylko 200 egzemplarzy i cena 430 000 złotych (wideo)

W cywilnej odmianie Renault 5 najprawdopodobniej znajdziemy akumulatory o pojemności do 52 kWh, które zapewnią do 400 kilometrów zasięgu. Silnik elektryczny na przedniej osi ma generować około 140 koni mechanicznych.