Nowym BMW M2 G87 wybrał się na hamownię. “Oferuje nieco inną moc, niż oficjalnie” (wideo)

BMW M świętowało w 2022 roku swoje 50-lecie. W związku z tym, producent przygotował dla swoich klientów i fanów mnóstwo premier. Jedną z nich było zaprezentowanie nowego BMW M2.

Generacja oznaczona symbolem G87 zadebiutowała w październiku 2022 roku. Jak w przypadku większości nowych modeli BMW, auto budzi mieszane uczucia u miłośników motoryzacji jeśli chodzi o stylistykę.

BMW M2 G87 (2022) oficjalnie. Ręczna skrzynia biegów, 460 KM i 4 sekundy do 100 km/h (wideo)

Z pewnością natomiast nie można odmówić nowemu BMW M2 genialnego prowadzenia. Kompaktowe coupe wręcz połyka zakręty, a napęd na tylną oś pozwala na trochę szaleństw.

Pod maską pracuje 3.0 litrowy motor R6, który można zespolić z 8-stopniowym automatem, lub 6-biegową skrzynią manualną. Producent deklaruje, że silnik generuje 460 koni mechanicznych i 550 niutonometrów.

Autor załączonego nagrania wideo postanowił zabrać jeden z pierwszych egzemplarzy na hamownię. Miał zamiar sprawdzić, jaką mocą faktycznie dysponuje jednostka S58.

Wykonano kilka pomiarów, a najlepszy z nich wykazał moc 471 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 559 niutonometrów. Różnica może nie jest duża, ale zawsze miło zobaczyć tego typu „bonus”.

Pojechał nowym BMW M4 CSL na hamownię i wynik go zadziwił. “BMW nas oszukało” (wideo)

Producent dużo mocniej „minął się z prawdą” jeśli chodzi o BMW M4 CSL. Na jednym z niedawnych pomiarów okazało się, że kierowca ma do dyspozycji aż o 54 konie mechaniczne więcej niż według oficjalnych tabelek z danymi.