Zestawili “starego” Urusa z nowym Performante. “Coś tu chyba jest nie tak jak trzeba” (wideo)

Całkiem niedawno Lamborghini wprowadziło do oferty Urusa po faceliftingu. Zamiast standardowego modelu pojawił się Urus S, a dodatkowo dorzucono jeszcze bardziej nastawioną na sport odmianę Performante.

Oba auta napędzane są silnikiem V8 o pojemności 4.0 litrów i mocy 666 koni mechanicznych. Urus sprzed liftingu dysponuje mocą 650 koni mechanicznych.

Lamborghini Urus Performante (2022) oficjalnie. Ma 666 KM i robi “setkę” w 3,3 sekundy (wideo)

Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili sprawdzić, czy ta różnica jest odczuwalna. Na linii startu ustawili więc standardowego Lamborghini Urusa, oraz 666-konną wersję Performante.

Według danych dostarczonych przez producenta, Lamborghini Urus Performante powinien rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy. To o 0,3 sekundy lepiej, niż 650-konny Urus.

Niestety, podczas weryfikacji na lotnisku zupełnie tego nie widać. Jesteśmy bardzo ciekawi, dlaczego zwykły Urus okazał się być w rzeczywistości szybszy od nowego Performante.

Lamborghini Urusem Performante zaparkujesz ze smartfona. Gdy masz “niedobór szpanu” (wideo)

Lamborghini Urus Performante pokazał jedynie pazur w próbie wydajności układu hamulcowego. Różnica przy hamowaniu ze 160 km/h była naprawdę spora.