Wygląd Mercedesa-AMG GT (2023) bez tajemnic. Zdjęcie nowego coupe wyciekło przed premierą

Mercedes-AMG od dłuższego czasu pracuje nad następcą modelu GT. Jego premiera powinna odbyć się już wkrótce, ale my już teraz mamy dla Ciebie pierwsze jego zdjęcie.

Właściwie, to jest to grafika z prezentacji produktowej, ale doskonale pokazuje nam nową stylistykę tego auta. Wbrew przypuszczeniom, łatwo będzie go rozróżnić od Mercedesa-AMG SL.

Mercedes-AMG SL z polskim cennikiem. Jest drożej niż w Maybachu. Startuje od 812 200 zł

Oba samochody zbudowano na tej samej płycie podłogowej. W przypadku drugiej generacji Mercedesa-AMG GT będziemy mieli po raz pierwszy możliwość zamówienia auta z napędem na wszystkie koła 4MATIC+.

Pod maską pracuje podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów. Przewiduje się, że będzie on dostępny w kilku wariantach mocy, między innymi 585 koni mechanicznych.

Jest też spora szansa na dużo mocniejszą hybrydę typu plug-in. Taki układ mógłby zapewnić kierowcy nawet ponad 800 koni mechanicznych i grubo ponad 1000 niutonometrów momentu obrotowego.

Producent już jakiś czas temu zapewniał, że mimo tej samej płyty podłogowej, modele SL i GT będą się od siebie znacznie różnić. Charakter prowadzenia ma być zupełnie inny.

Nowy Mercedes-AMG GT ma się znacznie różnić od SL. “To będzie zupełnie inne auto” (wideo)

Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już wkrótce. Oficjalna premiera Mercedesa-AMG GT zapewne odbędzie się w najbliższym czasie. Nie możemy się już doczekać.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez avarvarii future cars (@avarvarii)