Nowy Mercedes-AMG GT ma się znacznie różnić od SL. “To będzie zupełnie inne auto” (wideo)

Po zeszłorocznym debiucie nowej generacji Mercedesa-AMG SL przyjdzie wkrótce pora na premierę wariantu coupe. Będzie to następca oferowanego dzisiaj Mercedesa-AMG GT.

Producent zapewnia, że zauważymy między tymi dwoma autami sporo różnic. SL będzie służył do komfortowej jazdy, a wersja zamknięta ma się charakteryzować bardziej sportowym zacięciem.

Tak brzmi nowy Mercedes-AMG SL 63 4MATIC+ (2022). Zobacz każdy szczegół z bliska (wideo)

Mercedes-AMG SL obecnie dostępny jest w dwóch wariantach silnikowych. 476-konne AMG 55 4MATIC oraz 585-konne AMG 63 4MATIC+. Wkrótce do oferty dołączą modele 43 i 63 e Performance.

Jak widać, AMG SL oferowany jest wyłącznie z napędem na wszystkie koła. Nowy Mercedes-AMG GT będzie najprawdopodobniej posiadał napęd tylko na tylną oś, a wewnątrz nie znajdziemy drugiego rzędu siedzeń.

Po GT sięgną osoby, które cenią sobie bardziej sportowe doznania. Niższa masa i moc kierowana wyłącznie na dwa koła z pewnością znacznie odmienią charakter tego modelu względem SL.

Pod maskę bazowego Mercedesa-AMG SL trafi 2.0 litrowy silnik. Będzie miał około 400 KM

Zamaskowany egzemplarz testowy AMG GT spotkano niedawno w okolicach toru Nurburgring. Producent przeprowadza intensywne testy przed premierą, która najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w tym roku.