Zgubiłeś kluczyk do Chirona? Nowy kosztuje 60 000 złotych

Sam zakup sportowego i egzotycznego samochodu to jedno. Nie jest to mały wydatek, ale każdy z właścicieli powinien być przygotowany na ogromne koszty utrzymania. Autorzy załączonego nagrania wideo posiadają już od paru lat Bugatti Chirona. Postanowili zebrać informacje na temat wydatków na obowiązkowy serwis, oraz kilku dodatkowych usług.

Bugatti Chiron Super Sport
Bugatti Chiron Super Sport

Pierwsze cztery lata serwisowania są przeprowadzane w ramach gwarancji. Co cztery lata trzeba wykonać tzw. duży serwis, co wiąże się z kosztem około 150 000 złotych.

Prace serwisowe, które należy wykonać co roku, to wydatek około 50 000 złotych. Łatwo więc policzyć, że koszt serwisowania Bugatti Chirona przez okres 10 lat to nieco ponad 400 000 złotych.

Bugatti Chiron Sport
Bugatti Chiron Sport

Może się to wydawać oczywiście kosmicznie dużą sumą, dopóki nie przypomnimy sobie, że sam zakup Chirona to około 14 000 000 złotych. Bugatti wykonało kawał dobrej roboty i sprawiło, że Chiron jest dużo tańszy w utrzymaniu w stosunku do Veyrona.

„Schody” zaczynają się dopiero w momencie, gdy popsujemy coś sami. Wymiana chociażby tylnego światła to wydatek 45 000 złotych. Zgubisz kluczyk? Za nowy musisz zapłacić 60 000 złotych.

Bugatti Chiron Sport
Bugatti Chiron Sport

Jeśli silnik ulegnie awarii i pojawi się potrzeba wymiany na nowy, wtedy musisz się liczyć z kosztem 3 800 000 złotych. Nowa skrzynia biegów to wydatek 815 000 złotych.