Mulliner zebrał w tym roku ponad 500 zamówień. Coraz więcej klientów Bentleya chce się wyróżnić

Producenci samochodów uwielbiają świętować wydarzenia związane z okrągłymi liczbami. Całkiem niedawno mogliśmy usłyszeć chociażby o tym, że BMW wyprodukowało 2 000 000 egzemplarz Serii 7.

Tym razem mamy do czynienia z dużo niższą liczbą, aczkolwiek biorąc pod uwagę okoliczność, jest ona równie imponująca. Dotyczy ona działu Mulliner w Bentleyu.

Bentley Mulliner
Bentley Mulliner

Z fabryki BMW wyjechała Siódemka z numerem 2 000 000. To w pełni elektryczne i7 xDrive60

Jest to takie miejsce, do którego trafiają najbardziej wymagający klienci tej brytyjskiej marki. Mulliner potrafi zaspokoić praktycznie wszystkie ich zachcianki jeśli chodzi o konfigurację auta.

Z tego miejsca wyjechał właśnie pięćsetny projekt w tym roku. Padło na model Flying Spur S Hybrid, którego karoserię pomalowano lakierem Spark Blue.

Bentley Flying Spur S Hybrid Mulliner
Bentley Flying Spur S Hybrid Mulliner

Pod maską tego egzemplarza pracuje 6-cylindrowa jednostka o pojemności 2.9 litra. Kierowca otrzymuje do dyspozycji łącznie 544 konie mechaniczne, które pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,3 sekundy.

Dział Mulliner otwarto w 2014 roku i z roku na rok przyciąga on coraz większą liczbę klientów. Dla porównania, pierwsze 1000 zamówień zbierano przez 7 lat, od 2014 do 2019 roku.

Bentley Mulliner
Bentley Mulliner

Mulliner wprowadza nowe opcje. Teraz pokryją 18-karatowym złotem wnętrze Twojego Bentleya

Teraz, w ciągu jednego roku zebrano ich już ponad 500. W stosunku do roku 2018 liczba klientów chętnych na współpracę z działem Mulliner wzrosła pięciokrotnie.