Kia Stinger GT Tribute Edition. Producent żegna się z tym modelem produkując ostatnie 1000 aut

Coraz większa liczba bardzo interesujących samochodów powoli znika z rynku. Jednym z nich jest niestety Kia Stinger. Producent właśnie zaprezentował limitowaną edycję na pożegnanie. Auto nosi nazwę Kia Stinger GT Tribute Edition i wyróżnia się kilkoma smaczkami. Na całym świecie sprzedanych zostanie tylko 1000 egzemplarzy tej wersji.

Kia Stinger GT Tribute Edition
Kia Stinger GT Tribute Edition

Klient będzie mógł wybrać jeden z dwóch kolorów lakieru: matowy szary Moonscape lub zielony Ascot Green. Kolejne stylistyczne zmiany to pomalowane na czarno felgi, lusterka oraz zaciski z czerwonym napisem Brembo.

Wnętrze pokryto brązową skórą Terracotta, a dekory pokryto imitacją karbonu. Na progach wewnętrznych umieszczono natomiast tabliczkę z indywidualnym numerem danego egzemplarza.

Pod maską nie zaszły żadne zmiany. Pracuje tu podwójnie turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3.3 litra. Kierowca dostaje do dyspozycji 366 koni mechanicznych oraz 510 niutonometrów momentu obrotowego.

Kia Stinger GT Tribute Edition
Kia Stinger GT Tribute Edition

Potencjał ten trafia na wszystkie cztery koła, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi w tym przypadku 270 km/h.

Nadal nie wiemy ile z tych 1000 egzemplarzy trafi na polski rynek, oraz jaka będzie ich cena. Na tę informację musimy najwidoczniej jeszcze trochę poczekać.