Ford stworzył Mustanga Mach-E dla inwalidów. Otrzymał go wicemistrz świata w tenisie (wideo)

Niepełnosprawność wśród miłośników motoryzacji nie zawsze musi oznaczać całkowitą rezygnację z czerpania przyjemności z jazdy. Znamy już kilka doskonałych przykładów.

Widzieliśmy już przystosowane dla niepełnosprawnych BMW M4, M2, Audi RS6, a nawet Porsche 911 GT3 RS. Jeśli ktoś naprawdę chce, to nie ma dla niego praktycznie żadnych przeszkód.

Tym razem Ford pochwalił się pierwszym przystosowanym dla niepełnosprawnych egzemplarzem Mustanga Mach-E. Trafił on w ręce Cisco García, wicemistrza świata w tenisie na wózkach.

Pierwszy w pełni elektryczny Mustang Mach-E posiada specjalny podnośnik, który pomaga w przeniesieniu osoby z wózka na fotel kierowcy. Sam fotel wysuwa się również automatycznie z wnętrza, aby ułatwić ten proces.

Ford Mustang Mach-E dla niepełnosprawnego
Ford Mustang Mach-E dla niepełnosprawnego

Sterowanie odbywa się za pomocą dźwigni przy kierownicy. Niepełnosprawny kierowca prowadzi więc samochód używając tylko i wyłącznie rąk.

Nie wiemy z jaką wersją napędową mamy tu do czynienia. W polskiej ofercie Forda mamy do wyboru auta z napędem na tył oraz wszystkie cztery koła.

Ford Mustang Mach-E ma nowe baterie i znacznie niższą cenę w Polsce

Najtańsze auto, z 269-konnym silnikiem, to koszt co najmniej 300 700 złotych. Topowa odmiana GT, z dwoma silnikami o łącznej mocy 487 koni mechanicznych to wydatek minimum 417 000 złotych.