Z trzech cylindrów wycisnęli ponad 600 KM. Dzielny GR Yaris zaskoczył na hamowni (wideo)

Toyota GR Yaris przez wielu kierowców uznawana jest za jednego z najlepszych sportowych hatchbacków na rynku. Mimo niewielkiego silnika 3-cylindrowego daje ona mnóstwo frajdy z jazdy.

Pod maską pracuje jednostka o pojemności 1.6 litra. Generuje ona moc 261 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 360 niutonometrów.

Miał zaprezentować brzmienie silnika Toyoty GR Yaris. “Trzeba było zepchnąć ją z drogi” (wideo)

Trafia to na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni manualnej. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 5,5 sekundy, a prędkość maksymalna to 230 km/h.

Właściciel widocznego na załączonym nagraniu wideo egzemplarza uznał, że da się z tego silnika wycisnąć więcej. Po paru modyfikacjach jest już chyba zadowolony z efektu.

Wizyta na hamowni ujawniła, że jego Yaris przekazuje na asfalt moc aż 557 koni mechanicznych. Jest to wynik „na kołach”, więc sam silnik, pomijając straty na napędzie, z pewnością generuje ponad 600 koni mechanicznych.

Polacy poprawili brzmienie silnika Toyoty GR Yaris. Zyskali dodatkową moc i moment (wideo)

Przypominamy, że jest to zaledwie 3-cylindrowa jednostka o pojemności 1.6. Zastosowano tu między innymi nową turbosprężarkę, oprogramowanie silnika, wydech i wydajniejsze chłodzenie.