Nowy Mercedes-AMG SL 63 wyjechał z garażu Brabusa. “Kolor wnętrza robi wrażenie” (wideo)

Tunerzy nie potrzebują dużo czasu żeby zaprezentować zmodyfikowane przez siebie auto, które dopiero co trafiło na rynek. Jednym z najnowszych przykładów może być Mercedes-AMG SL 63 przygotowany przez Brabusa.

Egzemplarz widoczny na załączonym nagraniu wideo jest pierwszą sztuką na świecie. Niemiecki tuner skupił się głównie na tuningu wnętrza, ale nie brakuje też innych modyfikacji.

Brabus zaszalał we wnętrzu Maybacha. Nawet torby w bagażniku poczują się luksusowo (wideo)

Brabus okleił nadwozie folią w matowym szarym kolorze i dorzucił kilka drobnych, turkusowych akcentów. Kolejną zmianą widoczną z zewnątrz są 22-calowe felgi wyprodukowane przez niemieckiego tunera oraz umieszczone pod nimi turkusowe zaciski hamulcowe.

Niestety, nie mamy tu jeszcze do czynienia z żadnymi zmianami pod maską. Pracuje tam podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4.0 litrów, który generuje moc 585 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 800 niutonometrów.

Dzięki napędowi 4MATIC+ czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi zaledwie 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna tego kabrioletu wynosi natomiast 315 km/h.

Seryjny Mercedes G 63 za milion jest dla Ciebie za tani? Za tego Brabusa dasz 3 razy więcej (wideo)

Brabus totalnie odmienił natomiast wnętrze tego egzemplarza. Mnóstwo elementów obszyto od nowa turkusową skórą. Nie każdemu przypadnie to do gustu, ale zdecydowanie robi to ogromne wrażenie.