Wyciekły ważne dokumenty z Maranello. Wiemy jakie plany na przyszłość mają Włosi z Ferrari

Producenci samochodów od czasu do czasu padają ofiarami hakerów, którzy wykradają istotne dokumenty. Często też natomiast niektóre „przecieki” są najzwyczajniej w świecie kontrolowane. Tylko po to, aby podkręcić atmosferę.

Tym razem mamy do czynienia z akcją w firmie Ferrari. Ujawniono nieco informacji na temat nadchodzącego hypercara, następcy modelu Ferrari LaFerrari.

Ustawił się do wyścigu McLarenem P1 z Ferrari LaFerrari. “Trzeba było spychać go z toru” (wideo)

Ma on się pojawić na rynku w październiku 2024 roku. Póki co nosi nazwę roboczą „F250” i najprawdopodobniej zostanie wyprodukowanych tylko 599 egzemplarzy.

Ferrari plan
Ferrari plan

Samochód ma przenosić na drogi publiczne technologię z Formuły 1 oraz wyścigów LeMans. Możemy więc liczyć na naprawdę szybkiego potwora, który nie będzie miał sobie równych.

Nieco później, bo w lipcu 2026 roku naszym oczom ma się ukazać torowy wariant z programu XX. Tylko 30 klientów otrzyma szansę zakupu i będzie mogło się nim ścigać na torach wyścigowych.

Wyjechał na deszcz 1 z 499 Ferrari LaFerrari. 963 KM sprawiły, że skończył na barierkach (wideo)

W październiku 2027 roku pojawi się natomiast drogowy wariant Spider(lub Aperta), czyli bez dachu. Tego auta ma powstać tylko 199 sztuk, więc łącznie zostanie wyprodukowanych 828 samochodów.