Novitec wzmocnił najmniejsze Ferrari. Ma teraz 868 KM

Mając ochotę na modyfikację auta marki Ferrari, klienci nie mają zbyt szerokiego wyboru na rynku. Zamiast do Mansory mogą się udać chociażby do niemieckiej firmy Novitec.

Tuner ten właśnie pochwalił się rozszerzeniem oferty dla kolejnego modelu z Maranello. Tym razem padło na hybrydę typu plug-in z podwójnie turbodoładowanym silnikiem 3.0 V6, czyli 296 GTB.

Novitec podszedł do tematu kompleksowo i oferuje pełny pakiet. Modyfikacje dotyczą zarówno kwestii stylistycznych, aerodynamicznych jak i mechanicznych.

Ferrari 296 GTB Novitec
Ferrari 296 GTB Novitec

Nadwozie zostało przyozdobione elementami wykonanymi z włókna węglowego. Karbon zapewnia nie tylko świetny wygląd, ale jest również bardzo lekkim i wytrzymałym materiałem.

Wszystkie części zbadano w tunelu aerodynamicznym, dzięki czemu pozytywnie wpływają one na prowadzenie auta. Docisk aerodynamiczny przy wyższych prędkościach jest teraz jeszcze lepszy.

Novitec poprawił wrażenia z jazdy Ferrari

Jeśli chodzi o zawieszenie, klient ma do wyboru jedną z dwóch opcji. Nieco mniej inwazyjną są sportowe sprężyny, a dla osób bardziej doświadczonych w temacie przygotowano zestaw gwintowany.

Ferrari 296 GTB Novitec
Novitec zadbał o detale

W nadkolach pojawiły się nowe felgi wykonane we współpracy z marką Vossen. Obręcze na przedniej osi mają średnicę 21 cali, a na tylnej 22 cali. Kwestią gustu jest oczywiście kolorystyka kół.

Novitec jest również w stanie zmodyfikować dla Ciebie wnętrze Twojego Ferrari 296 GTB. Klient może dowolnie skonfigurować nowe obszycie całego środka włoskiego supersamochodu.

Tuner nie byłby sobą, gdyby nie dokonał zmian „pod maską”. Centralnie umieszczona jednostka V6 otrzymała nowy układ wydechowy i zmodyfikowane turbosprężarki.

Seryjne Ferrari 296 GTB oferuje moc 830 koni mechanicznych i potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Po wizycie u Noviteca auto dysponuje mocą 868 koni mechanicznych.

Ferrari 296 GTB Novitec
Ferrari 296 GTB Novitec

Tak zmodyfikowane Ferrari jest zatem nieco szybsze, lepiej się prowadzi i jeszcze atrakcyjniej wygląda. Novitec nie przesadził ze zmianami wizualnymi tak jak chociażby lubi to robić Mansory.

Niemiecki tuner nie opublikował cennika swoich usług dotyczących 296 GTB. Niebawem z pewnością zaprezentowany zostanie pakiet dla wersji z otwartym dachem, czyli 296 GTS.

Źródło: Novitec Group, motofilm.pl