Elektryczne Audi Kena Blocka z bliska. Ponad 100 opon zużyto do nakręcenia Elektrikhana (wideo)

Być może już słyszałeś, że znany kierowca rajdowy Ken Block nawiązał intensywną współpracę z Audi. Jej owocem jest między innymi pojazd nazwany „Hoonitron”.

W skrócie, jest to współczesna interpretacja rajdowego Audi Quattro, oczywiście w postaci samochodu elektrycznego. Ken Block nagrywa już kolejny odcinek Gymkhany z jego udziałem.

Audi stworzyło ten samochód tylko dla niego. Żeby nagrał kolejny ze swoich filmów (wideo)

W sieci pojawiło się nagranie, które ukazuje z bliska Audi S1 Hoonitrona. Oglądając go, możesz się dowiedzieć wszystkich szczegółów na temat tego niesamowitego wozu.

Audi S1 e-tron quattro Hoonitron
Audi S1 e-tron quattro Hoonitron

Za napęd odpowiadają tam dwa silniki elektryczne pozyskane z bolidu Formuły E. Oficjalnie nie podano łącznej ich mocy, ale mówi się o wartości rzędu 1400 koni mechanicznych.

Do nagrania nowej produkcji z udziałem Kena Blocka wykorzystano ponad 100 opon. Olbrzymi moment obrotowy potrafi jak widać „zjeść” sporo gumy przy tego typu popisach.

Spacerując po Las Vegas spotkali Kena Blocka. “Świrował” 1400-KM elektrycznym Audi (wideo)

Premiera filmu pod tytułem „Elektrikhana” odbędzie się już niebawem, bo 25 października. Z pewnością będzie to bardzo ekscytujące kino dla wszystkich miłośników motoryzacji.