Policjanci zachęcają do “pojedynku”. Miało być “incognito”, a już cała Polska zna ten radiowóz

Nieoznakowane radiowozy policji powinny być trudne do „namierzenia” przez kierowców. Ich głównym celem jest ściganie i łapanie piratów drogowych.

W dzisiejszych czasach wszystko jednak trafia do sieci. Kiedy tylko pojawi się nowy egzemplarz takiego samochodu, na grupach internetowych od razu wrzucane są zdjęcia z numerami rejestracyjnymi, tak aby kierowcy zwracali na nie uwagę.

Policjanci gonią Jaguara nieoznakowanym BMW. “Przegrali wyścig, to włączyli sygnały” (wideo)

Niedawno policyjną flotę zasiliło kilka aut, które jeszcze nigdy nie służyły w taki sposób. Funkcjonariusze dostali do dyspozycji model Cupra Leon VZ z 2.0 litrowym silnikiem o mocy 310 koni mechanicznych.

Takie auto będzie pełniło służbę w powiecie kępińskim, na drogach S8, S11, DK11, DK39, DW450 oraz DW482. Możliwe są również wyjazdy do sąsiednich powiatów, w ramach działań grupy SPEED. Policjanci mają na pokładzie dwie sztuki kamer videorapid2a.

Cupra Leon radiowóz nieoznakowany
Cupra Leon radiowóz nieoznakowany fot. kepno.policja.gov.pl

Takim egzemplarzem pochwalili się ostatnio funkcjonariusze z KPP Kępno. Internauci od razu zwrócili uwagę na łatwą do zapamiętania tablicę rejestracyjną.

Oprócz wyróżnika miejscowości, czyli „PKE”, jest tam również układ znaków, który może zachęcać innych kierowców do „pojedynku” 1 na 1. Oczywiście wszyscy wiemy, w jaki sposób taki wyścig by się skończył.

Wyprzedził w złym miejscu. Policyjna Cupra Leon o mocy 300 KM od razu zaatakowała (wideo)

Policjanci chyba nie spodziewali się tak dużej „popularności” w sieci tego egzemplarza. Kto wie, czy wkrótce nie zdecydują się na zmianę rejestracji, aby jednak pozostać trochę bardziej w ukryciu.

Źródło: facebook.com/nieoznakowaneradiowozy , kepno.policja.gov.pl