Policjanci zachęcają do “pojedynku”. Miało być “incognito”, a już cała Polska zna ten radiowóz

Nieoznakowane radiowozy policji powinny być trudne do „namierzenia” przez kierowców. Ich głównym celem jest ściganie i łapanie piratów drogowych.

W dzisiejszych czasach wszystko jednak trafia do sieci. Kiedy tylko pojawi się nowy egzemplarz takiego samochodu, na grupach internetowych od razu wrzucane są zdjęcia z numerami rejestracyjnymi, tak aby kierowcy zwracali na nie uwagę.

CUPRA Leon VZ Cup (2022) oficjalnie. Więcej karbonu i lepsze kubełkowe fotele na pokładzie

Niedawno policyjną flotę zasiliło kilka aut, które jeszcze nigdy nie służyły w taki sposób. Funkcjonariusze dostali do dyspozycji model Cupra Leon VZ z 2.0 litrowym silnikiem o mocy 310 koni mechanicznych.

Takie auto będzie pełniło służbę w powiecie kępińskim, na drogach S8, S11, DK11, DK39, DW450 oraz DW482. Możliwe są również wyjazdy do sąsiednich powiatów, w ramach działań grupy SPEED. Policjanci mają na pokładzie dwie sztuki kamer videorapid2a.

Cupra Leon radiowóz nieoznakowany
Cupra Leon radiowóz nieoznakowany fot. kepno.policja.gov.pl

Takim egzemplarzem pochwalili się ostatnio funkcjonariusze z KPP Kępno. Internauci od razu zwrócili uwagę na łatwą do zapamiętania tablicę rejestracyjną.

Oprócz wyróżnika miejscowości, czyli „PKE”, jest tam również układ znaków, który może zachęcać innych kierowców do „pojedynku” 1 na 1. Oczywiście wszyscy wiemy, w jaki sposób taki wyścig by się skończył.

Policjanci chyba nie spodziewali się tak dużej „popularności” w sieci tego egzemplarza. Kto wie, czy wkrótce nie zdecydują się na zmianę rejestracji, aby jednak pozostać trochę bardziej w ukryciu.

Źródło: facebook.com/nieoznakowaneradiowozy , kepno.policja.gov.pl