Elektryczny odpowiednik Volvo XC90 zapewni odświeżenie w gamie. Wiemy, jak mają go nazwać

Doskonale wiemy, że flagowy model Volvo, czyli XC90, jest już z nami na rynku od ładnych paru lat i wkrótce w końcu czeka go odświeżenie. Wiemy również, że nadchodzi jego elektryczny odpowiednik.

Całkiem niedawno w sieci pojawiły się pierwsze grafiki, które dały nam obraz tego, jak będzie on wyglądał. Szkice, standardowo już, wyciekły z urzędu patentowego.

Już wiemy jak wygląda elektryczny następca Volvo XC90. Do sieci wyciekły grafiki patentowe

Będziemy zatem mieli do czynienia ze sporą ewolucją stylistyczną, która nawiązuje do projektów marki Polestar. Graficy komputerowi nie mogli przepuścić takiej okazji, żeby zaprezentować nam nieco bardziej kolorową wizję.

Załączone zdjęcia to twór pochodzący z portalu kolesa.ru. Musimy przyznać, że w takim wydaniu nowe elektryczne Volvo prezentuje się jeszcze ciekawiej niż na szarych szkicach.

Volvo EXC90 Embla
Volvo EXC90 Embla fot. kolesa.ru

Już niebawem powinniśmy być świadkami oficjalnej premiery tego modelu. Wtedy okaże się, w jakim stopniu graficy się pomylili. Naszym zdaniem, nie będą to drastyczne różnice.

Będzie pięć nowych aut elektrycznych od Volvo. Dilerzy już wiedzą jak wygląda XC90 po liftingu

Elektryczny odpowiednik XC90 najprawdopodobniej zyska nową nazwę. W sieci od dawna krąży propozycja „Embla”, ale niedawno pojawiło się również oznaczenie EXC90, które Szwedzi właśnie zastrzegli.