Będzie mocniejsze BMW i4. Wariant z literką M napędzą cztery silniki elektryczne (wideo)

Oddział M marki BMW odpowiedzialny jest za tworzenie najbardziej emocjonujących modeli. Mamy już w ofercie nawet kilka aut w pełni elektrycznych, na których pojawia się to słynne logo.

Jest tam na przykład BMW i4 M50. Jego napęd odbywa się przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 544 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym wynoszącym 795 niutonometrów.

Masa wrogiem przyspieszenia. Dodatkowa moc nie pomogła BMW i4 M50 w walce z M3 (wideo)

Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h wynosi 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 225 km/h. Nie jest to jednak ostatnie słowo, jeśli chodzi o ten model.

BMW właśnie dało nam do zrozumienia, że wkrótce do oferty dołączy jeszcze mocniejsza odmiana i4. Zamaskowany prototyp możesz zobaczyć na załączonej zapowiedzi wideo.

Na jednym z ujęć możemy zobaczyć interesujący sposób „kręcenia bączka” w jego wykonaniu. Producent mógł tym nam zasugerować, że w tym wariancie za napęd będą odpowiadały aż cztery silniki elektryczne.

BMW M3 Touring G81 (2022) oficjalnie. Ma 3,6 s do 100 km/h i pomieści 1510 l bagażu (wideo)

Żadnych szczegółów oczywiście nie przedstawiono. Pozostaje nam więc jedynie czekać na więcej oficjalnych informacji. Bardzo możliwe, że debiut odbędzie się jeszcze w tym roku, podczas świętowania 50-lecia BMW M.