Oto Mini Concept Aceman. Elektryczny model ma projektor na desce rozdzielczej. “Nudy nie ma”

Mini, podobnie jak wszyscy inni producenci, zmierza w stronę elektromobilności. Właśnie zaprezentowano nam nowy model koncepcyjny, który swoją wielkością plasuje się między Cooperem a Countrymanem.

Auto, które widzisz na zdjęciach, to Mini Concept Aceman. Właśnie ten samochód zapowiada nową filozofię stylistyczną marki. Podobnie będą więc wyglądały wszystkie nowe Mini.

2022 Mini Concept Aceman
2022 Mini Concept Aceman

Takim Mini Jaś Fasola by nie pogardził. Zamiast kanapy ma 180-konny silnik z motocykla (wideo)

Aby być jeszcze bardziej „eko”, producent zrezygnował z zastosowania chromowanych elementów. Na zewnątrz widzimy zupełnie nowe reflektory, podświetlany grill oraz nieco bardziej kanciaste linie.

Nadal jednak nie pomylimy go z autem żadnej innej marki. Ciągle będziemy mieli pewność, że przed nami stoi jeden z modeli Mini i chwała im za to.

2022 Mini Concept Aceman
2022 Mini Concept Aceman

Wewnątrz konceptu dzieje się dużo więcej. Wszystkie elementy wykończono ekologicznymi materiałami, możesz więc zapomnieć o naturalnej skórze.

Na środku deski rozdzielczej pojawił się okrągły ekran OLED, a sama deska może niektórym przypominać wielki soundbar. Jest ona również wykorzystywana do wyświetlania informacji przy użyciu technologii projekcji.

2022 Mini Concept Aceman
2022 Mini Concept Aceman

Oto nowe elektryczne MINI Cooper S (2023). Oszalejesz zaglądając do środka i na jego tył

Nie znamy niestety żadnych szczegółów dotyczących napędu. Te z pewnością poznamy dopiero w momencie zaprezentowania produkcyjnej wersji Mini Aceman.