Kupił V-Klasę, ale brakowało mu mocy. Wsadził pod maskę 585-konne V8 z AMG GT R (wideo)

Samochody typu Van raczej nigdy nie kojarzą nam się ze sportowymi osiągami. Mają one przewieźć sporą ilość towaru lub dużą liczbę osób w wygodnych warunkach.

Pod maską pracuje najczęściej oszczędny silnik diesla, który nie zrujnuje finansowo kierowcy. Trafiają się jednak osoby, które mają ochotę na coś innego.

C63 AMG ma mieć 680 KM, ale “dźwięk silnika V8 puścisz sobie jedynie przez bluetooth” (wideo)

Właściciel Mercedesa Klasy V, którego zobaczysz na załączonym nagraniu wideo, postanowił wrzucić do komory silnika nieco mocniejszą jednostkę napędową.

Wybór padł na 4.0 litrowy silnik V8 biturbo z Mercedesa-AMG. Generuje on 585 koni mechanicznych oraz 700 niutonometrów momentu obrotowego. Pochodzi z Mercedesa-AMG GT R.

Wraz z silnikiem udało się również przerzucić ceramiczny układ hamulcowy. Wytracenie prędkości tak dużego auta to równie ważna rzecz. Teraz bez problemu wybiera się na rundkę po torze Nurburgring.

Dźwięk ośmiu cylindrów zupełnie nie pasuje do tak wielkiego samochodu. Bardzo szanujemy pomysł i jego wykonanie. Szkoda, że Mercedes nie zdecydował się na wprowadzenie takiego auta do oferty.