Zestawili stare AMG z włoskimi supercarami. “Różnica w osiągach to jakaś przepaść” (wideo)

Istnieje kilka sposobów, aby pokazać różnicę między sportowymi samochodami z odmiennych półek cenowych. Autorzy załączonego nagrania wideo postanowili zrobić właśnie takie porównanie.

Do wyścigu wybrano Ferrari SF90 Stradale, Ferrari F8 Tributo oraz Mercedesa-AMG A 45 4MATIC. Każde z aut stało w różnej odległości od linii startu.

Walka do samego końca! Volkswagen Golf R atakuje Mercedesa-AMG A45 S (wideo)

Mercedes jest oczywiście najsłabszy z całej stawki. Pod jego maską pracuje 2.0 litrowy motor R4, który generuje moc 381 koni mechanicznych oraz moment obrotowy wynoszący 475 niutonometrów.

Na kolejnym poziomie mamy Ferrari F8 Tributo. W komorze silnika znajduje się 3.9 litrowe V8 o mocy 720 koni mechanicznych oraz momencie obrotowym 770 niutonometrów.

Najdalej od startu stanęło Ferrari SF90 Stradale, czyli auto, którego osiągi klasyfikują go w kategorii hypercara. Hybrydowy napęd oparty o 4.0 litrowe V8 generuje 1000 koni mechanicznych i ponad 800 niutonometrów.

Rozbił Ferrari SF90 Stradale warte 3 mln zł i uciekł. Policja nie może znaleźć kierowcy (wideo)

Przeprowadzony w ten sposób wyścig pokazuje jak wielka jest różnica w osiągach poszczególnych aut. Nie można zarzucić Mercedesowi, że jest wolnym autem, ale jak widać, można być dużo szybszym.