Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe. “Żółtek” od Larte Design. “Każdy się za nim ogląda” (wideo)

Wielkie SUV-y Mercedesa, czyli modele GLE czy GLS, zazwyczaj konfigurowane są w stonowanych kolorach. Odcienie czerni królują wśród wszystkich egzemplarzy.

Na szczęście są jeszcze osoby, które nie boją się odważnych stylizacji. Dzięki nim możemy podziwiać samochody takie jak ten, zaprezentowany na załączonym nagraniu wideo.

To Mercedes-AMG GLE 63 S Coupe 4MATIC+, który został zmodyfikowany przez firmę Larte Design. Efekt finalny robi piorunujące wrażenie, szczególnie dzięki karoserii pokrytej żółtym lakierem.

BMW XM Label Red z pakietem Larte Design. Tuning w cenie samochodu

Czarne wstawki i akcenty świetnie z nim kontrastują, podobnie jak wielkie, ciemne felgi. Dodatkowo, tuner postanowił obszyć na nowo wnętrze, gdzie pojawiła się również podsufitka z diodami LED imitującymi gwiazdy na niebie.

Nie zastosowano natomiast żadnych zmian pod maską. Nadal pracuje tam 4.0 litrowy silnik V8, który generuje 612 koni mechanicznych oraz 850 niutonometrów momentu obrotowego.

To i tak wystarczające parametry. Dzięki nim możemy osiągnąć prędkość 100 km/h w 3,8 sekundy i rozpędzić się do ponad 280 km/h. Widząc takiego żółtego potwora w lusterku, każdy zjedzie nam z drogi.