BMW XM Label Red z pakietem Larte Design. Tuning w cenie samochodu

2022 rok był bardzo ważny dla marki BMW, a szczególnie dla działu BMW M. Obchodził on wtedy swoje 50-te urodziny i z tej okazji fani mogli liczyć na sporo niespodzianek.

Jedną z nich była premiera zupełnie nowego modelu XM, który jest pierwszym od wielu lat unikatowym autem dostępnym tylko z literką M. Wcześniej taka sytuacja miała miejsce w 1978 roku przy okazji premiery BMW M1.

BMW XM wzbudziło ogromne emocje, lecz niestety nie wszystkie z nich były pozytywne. Nie każdemu przypadła do gustu stylistyka oraz rodzaj nadwozia tego auta.

2022 BMW XM
2022 BMW XM

Niemiecki producent postanowił zbudować dużego SUV-a, który mierzy aż 5110 milimetrów długości. Na szczęście, pod maskę trafił 8-cylindrowy silnik benzynowy, pracujący w układzie hybrydowym.

W standardowej odmianie BMW XM oferuje moc 653 koni mechanicznych. Dostępna jest też limitowana do 500 egzemplarzy odmiana Label Red i tam kierowca ma do dyspozycji aż 748 koni mechanicznych.

BMW XM Label Red od Larte Design

Firma Larte Design, która zajmuje się tworzeniem pakietów stylistycznych, przygotowała swoją propozycję właśnie dla takiego auta. Pacjentem stała się ta mocniejsza wersja.

Karoserię przyozdobiono elementami wykonanymi z włókna węglowego. Jest tu nowa maska, nakładki na błotniki i lusterka, dokładki zderzaków i progów, spojler na klapę bagażnika, a nawet końcówki układu wydechowego.

BMW XM Label Red Larte Design
BMW XM Label Red Larte Design

Do tego, w nadkolach pojawiły się czarno-czerwone felgi w rozmiarze 23 cali. Obręcze są 5-ramienne, ale posiadają też aerodynamiczną wkładkę, która wypełnia niemal całą przestrzeń.

Tuner Larte Design nie zajął się modyfikowaniem 4.4 litrowego silnika V8. Najwidoczniej moc 748 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 1000 niutonometrów okazał się wystarczający.

Ten wielki SUV marki BMW potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna ograniczona jest do 290 km/h. W polskim salonie za takie auto trzeba zapłacić 1 100 000 złotych brutto.

BMW XM Label Red Larte Design
BMW XM Label Red Larte Design
BMW XM Label Red Larte Design
BMW XM Label Red Larte Design

Ile wydasz na pakiet?

Sam karbonowy pakiet od Larte Design to wydatek 42 000 euro. Do tego warto dokupić felgi za kolejne 8 500 euro. Łącznie zatem trzeba przygotować 50 500 euro, czyli około 219 000 złotych.

Za tyle jesteś w stanie kupić nowe BMW Serii 3 lub nieco bardziej sportowe BMW 128ti. Powinno też wystarczyć na najtańsze auto elektryczne z gamy, jakim jest BMW iX1 kosztujące 220 000 złotych brutto.

Źródło: Larte Design, motofilm.pl