To nie jest zwykłe Ferrari SF90. Padniesz z wrażenia po zajrzeniu do wnętrza 1000 KM bestii

Producenci samochodów powoli odchodzą od stosowania skóry we wnętrzach swoich produktów. Coraz częściej stosuje się jej syntetyczne odpowiedniki lub tkaniny wytworzone z materiałów z odzysku.

Właściciel Ferrari SF90 Stradale widocznego na załączonych zdjęciach miał jednak jeszcze inny pomysł. Zażyczył sobie obicie foteli materiałem, którego najprawdopodobniej dotykasz każdego dnia.

1000-konne Ferrari było dla niego za ciche. Tak brzmi SF90 Stradale z wydechem Novitec (wideo)

Zaglądając przez szybę ujrzysz sportowe fotele, których korpus wykonano z barwionego na niebiesko karbonu. Na nich umieszczono natomiast „poduszeczki” obszyte jeansem.

Ferrari SF90 Stradale Assetto Fiorano
Ferrari SF90 Stradale Assetto Fiorano

Trzeba przyznać, że użycie takiego materiału wygląda bardzo efektownie i jest totalnie wyjątkowe. Jesteśmy ciekawi jak tak w praktyce wygląda użytkowanie takich siedzeń.

Ferrari SF90 Stradale to obecnie najszybszy model w ofercie tego włoskiego producenta. Hybryda typu plug-in, oparta o 4.0 litrowy silnik V8, generuje 1000 koni mechanicznych i zapewnia przyspieszenie do 100 km/h w 2,5 sekundy.

Po wyścigu z Ferrari sprzedał NSX-a. Pojechał prosto do salonu zamówić SF90 Stradale (Wideo)

Egzemplarz ze zdjęć wyposażono również w pakiet Assetto Fiorano. W jego skład wchodzą między innymi wykonane z karbonu felgi czy tytanowy układ wydechowy. To oszczędność 30 kilogramów masy własnej pojazdu.