Oto Rolls-Royce Cullinan według Keyvany. Aż boimy się zapytać o cenę modyfikacji (wideo)

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie słyszałeś jeszcze nigdy wcześniej o firmie Keyvany. To niemiecki tuner, który ma w swojej ofercie pakiety dla naprawdę wyjątkowych aut.

Mogą się u nich zaopatrzyć właściciele takich samochodów jak Lamborghini Urus, Ferrari F8 Tributo, Audi RS6 czy oczywiście Mercedes-AMG G 63. Wszystkie projekty robią ogromne wrażenie.

Rolls-Royce Cullinan Keyvany
Rolls-Royce Cullinan Keyvany

Rolls-Royce Cullinan z karbonowym pakietem od 1016 Industries. Stworzyli go na drukarce 3D

Całkiem niedawno pochwalono się zupełnie nowym pakietem. Tym razem modyfikacjom poddano jednego z najbardziej luksusowych SUV-ów na rynku, czyli Rolls-Royce’a Cullinana.

Mnóstwo karbonu, dodatkowe podświetlenie, obszyte na nowo wnętrze i wielkie, 24-calowe felgi to nie wszystko. Popracowano również nad jednostką napędową i zamontowano przelotowy układ wydechowy.

Rolls-Royce Cullinan Keyvany
Rolls-Royce Cullinan Keyvany

6.75 litrowe V12 generuje teraz 750 koni mechanicznych i 1120 niutonometrów momentu obrotowego. Niestety nie znamy ceny kompletnej przebudowy, ale z pewnością tanio nie będzie.

Dla przykładu, na stronie tunera można zaleźć cen kilku elementów do innych aut. Karbonowe łopatki zmiany biegów dla Audi RS6 czy RS7 wyceniono na… 2 290 euro, czyli niecałe 11 000 złotych.

Niewielu by się na to odważyło. Tak przyspiesza i brzmi Rolls-Royce Cullinan po tuningu (wideo)

Pakiet poszerzeń do Mercedesa-AMG G 63 to już koszt 44 999 euro, czyli 210 000 złotych. Karbonowa maska do tego samego modelu to wydatek 60 000 złotych. Aż boimy się zapytać o cenę modyfikacji Rollsa.