Rolls-Royce Cullinan z karbonowym pakietem od 1016 Industries. Stworzyli go na drukarce 3D

Chcąc sprawić, żeby Twój samochód stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i żeby wyróżniał się z tłumu, możesz przebierać wśród ofert wielu firm tuningowych.

Nawet posiadając auto pokroju Rolls-Royce’a Cullinana trafisz na coś interesującego. Amerykańska firma 1016 Industries zaprezentowała właśnie karbonowy pakiet stworzony na drukarce 3D.

Rolls-Royce Cullinan 1016 Industries
Rolls-Royce Cullinan 1016 Industries

Znajdziesz tam nowy przedni zderzak z dodatkowym oświetleniem LED, poszerzenia nadkoli, progi boczne i tylny zderzak z dyfuzorem i dwiema końcówkami układu wydechowego.

Klient może wybrać czy pakiet ma zostać pomalowany kolorem karoserii, czy włókno węglowe ma być widoczne przez warstwę lakieru bezbarwnego.

Rolls-Royce Cullinan 1016 Industries
Rolls-Royce Cullinan 1016 Industries

Niestety, za zmianą wyglądu nie idzie w parze jakakolwiek zmiana pod maską. 6.75-litrowe V12 nadal produkuje więc 571 koni mechanicznych. Nie jest to oczywiście mało, bo sprint do 100 km/h tym kolosem zajmuje tylko 5,2 sekundy.

Niewielu by się na to odważyło. Tak przyspiesza i brzmi Rolls-Royce Cullinan po tuningu (wideo)

Tuner twierdzi, że wyprodukuje limitowaną ilość pakietów, które będzie sprzedawał już razem z samochodem. Cena ma się zaczynać od 500 000 dolarów, czyli około 2 000 000 złotych.