Tak wygląda nowe BMW M3 Touring. Sportowe kombi trafi do oferty jeszcze w tym roku (wideo)

Jedną z niespodzianek przygotowanych dla fanów z okazji 50-lecia BMW M jest zupełnie nowy wariant modelu M3. Auta w takiej wersji nadwoziowej jeszcze w ofercie nie było.

Już wkrótce klienci będą mieli możliwość zamówienia BMW M3 Touring. Rodzinne kombi ma zapewniać właściwości jezdne do których przyzwyczajeni są fani BMW M.

BMW szykuje się do 50. urodzin działu M. W tym roku pojawi się sporo nowych modeli (wideo)

Teraz producent oficjalnie pokazał wygląd tylnej części nadwozia i przy okazji przypomniał, że już kiedyś podejmował próbę stworzenia takiego auta. Ponad 20 lat temu pojawiły się plany wprowadzenia do oferty BMW M3 E46 Touring.

Zbudowano nawet jeden egzemplarz, który zobaczysz na załączonym nagraniu wideo. Niestety zbyt duże różnice konstrukcyjne nie pozwoliły na seryjną produkcję.

BMW M3 Touring E46
BMW M3 Touring E46

Teraz na szczęście się to udało i już niedługo pod maskę BMW Serii 3 Touring trafi 3.0 litrowa jednostka R6. Nie znamy jeszcze oficjalnych danych technicznych.

Obecnie BMW M3 można zamówić w standardowej wersji oferującej 480 koni mechanicznych oraz Competition o mocy 510 koni mechanicznych. Ta druga może być również skonfigurowana z napędem na cztery koła xDrive.

To już pewne. Nowe BMW M5 zadebiutuje jako hybryda typu plug-in. Będzie 750 KM (wideo)

Najszybszy wariant rozpędza się do 100 km/h w 3,6 sekundy. Bardzo możliwe, że wersja Touring będzie dostępna tylko jako Competition, z dwoma rodzajami napędu.