Nie stracisz już więcej czasu na szukanie miejsca. Mercedes je znajdzie i sam zaparkuje (wideo)

Proces parkowania niestety bywa dla niektórych kierowców problematyczne. Nawet po zdaniu egzaminu na prawo jazdy oblatuje ich strach przes tą czynnością.

Dzisiaj wiele samochodów oferuje asystenta, któremu wystarczy wskazać miejsce, a ten sam wmanewruje w nie autem. Już wkrótce będzie to jeszcze prostsze.

Podczas zakupów samochód sam znajdzie myjnię, parking i ładowarkę. To Twoja przyszłość (wideo)

Niedawno BMW chwaliło się systemem w pełni autonomicznego parkowania. Teraz przyszła pora na podobną prezentację ze strony Mercedes-Benz. Pokazani to na przykładzie elektrycznego modelu EQS.

System jest bardzo prosty w użyciu. Wystarczy pozostawić auto w wyznaczonym miejscu, wysiąść i uruchomić aplikację na smartfonie. Samochód sam ruszy w „podróż” po parkingu i znajdzie odpowiednią dla siebie przestrzeń.

Następnie wystarczy „poprosić” auto za pośrednictwem aplikacji o powrót do miejsca odbioru. System jest oczywiście na tyle bezpieczny, że omija poruszające się po parkingu auta i pieszych.

Trudny manewr BMW. “Przy obecnych cenach benzyny parkowanie kosztowało 2,38 zł” (wideo)

Tego typu asystent pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni. Autonomiczne auta nie będą bowiem potrzebowały miejsca na otwieranie drzwi. Potrzebna jest do tego oczywiście nowa infrastruktura, ale właśnie tak będzie wyglądała przyszłość.