Podczas zakupów samochód sam znajdzie myjnię, parking i ładowarkę. To Twoja przyszłość (wideo)

Obecnie, myśląc o przyszłości motoryzacji, skupiamy się głównie na elektryfikacji i zakazie produkcji samochodów spalinowych. Nadal wiele osób tego typu wizja przeraża, i wcale nas to nie dziwi.

Jak z każdą nowością, również tej zmianie trzeba dać sporo czasu i postarać się jej zaufać. W przyszłości naładowanie samochodu nie będzie zajmowało 14 godzin, a jego zasięg nie będzie się ograniczał do 250 kilometrów.

BMW iX xDrive50, czyli bawarski elektryczny SUV z wibrującym systemem audio w fotelach

Jedną z wielu dziedzin motoryzacji, która również mocno się obecnie rozwija, jest autonomia jazdy. Już teraz można na rynku znaleźć auta, które w określonych warunkach zawiozą Cię w wybrane miejsce, bez Twojej ingerencji.

To tylko kwestia czasu, kiedy będzie to jeszcze bardziej dopracowane i powszechne. Na załączonym nagraniu wideo możesz zobaczyć na przykładzie BMW iX, jak za kilka, kilkanaścienaście lat będziesz robił zakupy.

BMW iX autonomiczne parkowanie
BMW iX autonomiczne parkowanie

Wystarczy, że na samym początku parkingu wjedziesz w określony punkt, wysiądziesz i reszta potoczy się sama. Twoje auto znajdzie sobie miejsce, a specjalne ramię podłączy odpowiedni kabel do ładowania.

Po naładowaniu możesz opcjonalnie poprosić o szybką myjnię, do której również auto pojedzie samodzielnie. Może właśnie taka wizja przyszłości pozwoli na to, żebyśmy bali się jej trochę mniej?