Ile kosztuje utrzymanie McLarena Senny? Drzwi kosztują tyle co BMW M4

Obecnie jednym z najbardziej pożądanych modeli McLarena wśród miłośników motoryzacji jest Senna. To istna wyścigówka z homologacją drogową, w której najważniejsze jest jak najszybsze pokonywanie okrążeń.

Za napęd tego potwora odpowiada turbodoładowana 4.0 litrowa jednostka V8. Kierowca dostaje do dyspozycji 800 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego.

McLaren Senna
McLaren Senna

Sprint do 100 km/h zajmuje tutaj tylko 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 335 km/h. McLaren zamierza zbudować tylko 500 egzemplarzy i cena każdego z nich zaczyna się od około 4,3 miliona złotych.

Jeden z właścicieli opowiedział właśnie przed kamerą o kosztach utrzymania i ewentualnych napraw serwisowych. Jak można się domyślać, nie jest to Daewoo i u mechanika nie wystarczy zostawić kilkuset złotych.

McLaren Senna
McLaren Senna

Przykładowo, wymiana silnika to koszt około 350 000 złotych, a skrzyni biegów 280 000 złotych. Po uderzeniu w coś przednim zderzakiem będziemy zmuszeni wymienić cały front, co wiąże się z fakturą opiewającą na sumę 550 000 złotych.

Jeśli podczas jazdy kamyk spowoduje uszkodzenie przedniej szyby, koszt jej wymiany to 18 500 złotych. Dużo więcej zapłacisz, jeśli z jakiegoś powodu zniszczysz drzwi. Nowy element to wydatek 550 000 złotych.

McLaren Senna
McLaren Senna

Po długim „upalaniu” na torze wyścigowym w końcu będziesz zmuszony zająć się hamulcami. Wymiana tarcz na obu osiach pochłonie 280 000 złotych. Jak widać, sam zakup takiego auta to dopiero początek.