Naciskając ten przycisk ubezpieczenie McLarena za 6 milionów złotych przestaje działać (wideo)

Tylko 500 osób na całym świecie miało możliwość zakupu tego wyjątkowego McLarena. Model Senna sprzedał się w przeciągu kilku tygodni od momentu premiery. Bazowa cena przekraczała 4 miliony złotych.

McLaren Senna to prawdziwa wyścigówka z homologacją drogową. Napędza ją 4.0 litrowe, podwójnie doładowane V8, które generuje moc 800 koni mechanicznych i 800 niutonometrów momentu obrotowego.

Tesla Plaid z piekielnie szybkim czasem na Laguna Seca. Zabrakło 0.6 s do McLarena Senny (wideo)

Pozwala to na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 2,8 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 335 km/h. I to wszystko przy napędzie tylko na tylne koła.

McLaren Senna
McLaren Senna

McLaren Senna posiada specjalny tryb jazdy 'RACE’. Po jego włączeniu samochód obniża prześwit z przodu o 36 milimetrów i z tyłu o 26 milimetrów. Auto jest dużo bardziej stabilne, a aerodynamika wytwarza wtedy nawet 800 kilogramów docisku.

Właściciel jednego z egzemplarzy miał możliwość wjechania na tor Yas Marina, więc nie mógł nie wypróbować trybu RACE. Na szczęście udało mu się przejechać kilka kółek bez żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Polacy uznali, że seryjny wydech McLarena Senny jest słaby. Zobacz jak go poprawili (wideo)

Dlaczego to takie ważne? Jak sam twierdzi, po włączeniu tego trybu jazdy ubezpieczenie przestaje obowiązywać. Ryzykowne, jeśli skonfigurowałeś McLarena tak mocno, że koszt zakupu wzrósł z 4 do 6 milionów złotych.