BMW M2 CS Racing zapewni bezpieczeństwo motocyklistom biorącym udział w Moto GP 2022

Podczas wyścigów dochodzi do bezpośredniej walki między zawodnikami. Często taka rywalizacja kończy się kolizją, po której służby porządkowe muszą uprzątnąć tor.

Między innymi w takich, ale również i w innych przypadkach przydaje się samochód bezpieczeństwa. W najważniejszych zawodach organizatorzy zapewniają naprawdę ciekawe auta do tej roli.

BMW M2 CS Racing Moto GP
BMW M2 CS Racing Moto GP

Porsche Taycan Turbo S safety carem Formuły E. Przyspiesza równie szybko jak bolidy (wideo)

Niedawno informowaliśmy o serii Formuła E, w której w tym roku safety carem będzie specjalnie przygotowany Porsche Taycan Turbo S. Tym razem mamy wiadomości dotyczące wyścigów motocyklowych Moto GP.

W sezonie 2022 samochód bezpieczeństwa zbudowano na bazie BMW M2 CS. Pod maską seryjnego egzemplarza pracuje 3.0 litrowy silnik R6 o mocy 450 koni mechanicznych.

BMW M2 CS Racing Moto GP
BMW M2 CS Racing Moto GP

BMW zmodyfikowało zawieszenie, dorzuciło mechaniczną szperę Drexler z własnym chłodzeniem, poprawiło mocowanie silnika i zwiększyło sztywność montując dodatkowe stabilizatory i nowe amortyzatory Sachs.

To pierwszy elektryczny Safety Car od BMW M. Będzie pilnował wyścigów w zawodach MotoE

Oczywiście oprócz tego mamy wyścigowe malowanie, wybebeszone wnętrze, nową kierownicę i stosowne oświetlenie błyskowe. Auto po raz pierwszy zobaczymy już 6 marca na wyścigu w Katarze.