Zabrał swojego SUV-a na kąpiel błotną. Napęd Quattro w Audi łatwo się nie poddawał (wideo)

Bardzo duża część użytkowników samochodów typu SUV ani razu nie zjeżdża nimi z utwardzonych dróg. Właśnie z tego powodu wiele osób uznaje te auta za bezsensowne.

Według nich, dużo lepszym rozwiązaniem jest zakup rodzinnego kombi, chociaż oczywiście zabraknie tam zalet takich jak wygodne wsiadanie do wyższego auta i prześwit pozwalający na bezstresowe pokonywanie krawężników.

Są też jednak tacy użytkownicy SUV-ów, którzy nie boją się wjechać nimi w trudny teren. Jedną z takich osób jest właściciel Audi Q8, które możesz zobaczyć na załączonym nagraniu wideo.

Wierząc w napęd na cztery koła Quattro, poszedł jak dzik przez błotniste koleiny. Jak widać, samochód tak łatwo się nie poddawał i parł do przodu.

Szkoda może być jedynie lakieru. Jak można się domyślać, całe auto pokryło się błotem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że karoseria trochę się porysowała. No chyba, że auto było zabezpieczone folią PPF.

Różni je prawie 600 000 złotych. Dacia Duster vs. Audi RSQ8 w próbach terenowych (wideo)

Nie wiemy jaka wersja napędowa drzemie pod maską tego egzemplarza. Klienci mogli wybierać spośród diesli o mocy od 231 do 435 koni mechanicznych, oraz jednostek benzynowych generujących od 245 aż do 600 koni mechanicznych.