Peugeot 206 w manualu na autostradzie. “Aż mi go trochę żal” (wideo)

Na przykładzie miejskiego Peugeota segmentu B bardzo dobrze można zobaczyć jak wielkie zmiany wprowadzano kiedyś między dwoma generacjami danego modelu.

Porównaj sobie chociażby stylistykę Peugeota 205 i 206, nie wspominając już o technologiach. Samochody dzieli przepaść, mimo że jednego z nich skończono produkować w 1998 roku, i w tym samym zaczęto budować drugiego.

15-letni Peugeot nadal to potrafi. Przekroczenie 200 km/h to dla niego żaden problem (wideo)

Dzisiaj mamy dla Ciebie nagranie z niemieckiej autostrady, na której nasz rodak postanowił sprawdzić potencjał najsłabszego Peugeota 206.

Pod jego maską zamontowano 1.1 litrowy silnik benzynowy, który generuje aż 60 koni mechanicznych i 94 niutonometry. Producent deklaruje, że będzie on w stanie osiągnąć 158 km/h.

Autor nagrania był w stanie rozpędzić tę bestię do zawrotnych 163 km/h. Była to prędkość podawana przez GPS, na liczniku wskazówka spoczęła przy wartości 170  km/h.

Co powiesz na takiego Peugeota? Współpraca z Nissanem mogłaby wskrzesić model RCZ

Jesteśmy niemalże przekonani, że mało kto będzie chciał powtórzyć próbę autostradową takim autem. Dobrze zatem, że jemu się to udało, i że podzielił się wynikiem z nami.