Toyota GR Yaris brzmi jak prawdziwa rajdówka. Facet uwolnił potencjał 3 cylindrów (wideo)

Już od samego dnia zapowiedzi stworzenia tego modelu, Toyota GR Yaris podniosła ciśnienie wszystkim fanatykom prawdziwej motoryzacji. Niektórzy nie wierzyli, że Japończycy stworzą coś tak szalonego.

Na bazie miejskiego autka powstał prawdziwy hot hatch z napędem na cztery koła, manualną skrzynią i wielką mocą 261 koni mechanicznych, produkowaną przez 3-cylindrowy silnik o pojemności 1.6 litra.

Co za pojedynek! Toyota GR Yaris mierzy się z Focusem RS. Start spod świateł bez szans (wideo)

Nie trzeba więc mówić, że gdy tylko otwarto zamówienia, do drzwi salonów zaczęło pukać mnóstwo osób. Było tak do tego stopnia, że ostatecznie Toyota postanowiła zwiększyć planowane liczby produkcyjne.

Teraz, gdy wielu właścicieli już weszło w posiadanie swoich GR Yarisów, zaczął się rozwijać rynek tuningowy dedykowany temu modelowi.

Akcesoryjnych elementów nie brakuje i w łatwy sposób można zmodyfikować swój egzemplarz. Właściciel auta widocznego na załączonym nagraniu wideo zastosował przelotowy układ wydechowy.

GR Yaris ma problemy z przegrzewaniem się napędu. Wciąż zaskakuje gości w Porsche (wideo)

Sprawia on, że Toyota GR Yaris wyciąga jeszcze ciekawszy dźwięk trzech cylindrów. Auto słychać z daleka, brakuje tylko strzałów i wybuchów, które są uwielbiane przez młodych kierowców.