Ile kosztuje utrzymanie Bugatti Chiron? Jedna opona za 40 tys. złotych to kropla w morzu

Na świecie pojawiają się kolejne miejsca, w których możesz obejrzeć i zamówić nowe Bugatti. Tego typu showroom pojawił się właśnie w Singapurze. Odwiedził go jeden z entuzjastów marki.

Dowiedział się on na temat kosztów utrzymania Bugatti Chirona Pur Sport, auta wartego 15 milionów złotych. Jak możesz się spodziewać, sam zakup auta to początek wydatków.

Bugatti Chiron serwis
Bugatti Chiron serwis

Pierwszy duży serwis należy wykonać po 14 miesiącach lub po osiągnięciu przebiegu 16 000 kilometrów. Wymiana oleju, płynu chłodniczego, filtra powietrza to koszt 97 961 złotych.

Może być tak, że w tym czasie zużyjesz również hamulce. Komplet tarcz i klocków na przednią oś będzie Cię kosztował 231 734 złotych. Chcąc tylko oczyścić komponenty układu hamulcowego, wymienić płyn i przewody musisz się przygotować na wydatek 231 725 złotych.

Przejdźmy do kół. Producent zaleca wymianę felg co 16 000 kilometrów. Wiąże się to z kosztem w wysokości 196 378 złotych. Na szczęście mowa o całym komplecie. Gorzej jest z oponami. Za jedną sztukę Michelin Pilot Sport Cup 2R, przygotowanej specjalnie dla Pur Sporta, zapłacisz 41 143 złote. Dla porównania – Nowa Dacia Sandero kosztuje 41 900 złotych.

Bugatti Chiron serwis
Bugatti Chiron serwis

Po około 4 latach korzystania z Chirona należy wymienić turbosprężarki, co razem z chłodzeniem będzie kosztowało 188 305 złotych. Po tym okresie warto też sprawić sobie nowy bak paliwa, który wykonany jest z gumy i kewlaru. Zabierze to z Twojego konta kolejne 172 412 złotych.

Po tych wszystkich zmianach przyda się jeszcze ponowna kalibracja silnika, aby w pełni korzystać z jego potencjału. Za wjazd na hamownię i podpięcie komputera Bugatti skasuje Cię 112 330 złotych. Nadal Chiron jest Twoim autem marzeń?

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport

Jeśli spod jadącej przed Tobą ciężarówki wyskoczy kamień i trafi w szybę, jej wymiana będzie Cię kosztowała 235 653 złotych. Warto więc pociągnąć to z ubezpieczenia sprawcy. Najtańszą, chociaż oczywiście nie tanią rzeczą są nowe wycieraczki. To już tylko 14 921 złotych, ale nie mamy pewności czy w cenie otrzymamy komplet, czy tylko jedną sztukę.