Tysiące odprysków na zderzaku Chirona Super Sport. Ostatnie testy przed wydaniem klientom

Trwają ostatnie testy nowego Bugatti Chirona Super Sport tuż przed oddaniem pierwszych egzemplarzy do szczęśliwych klientów. Producent zabrał je na ulubiony tor testowy Ehra-Lessien. Auto, które pobiło rekord prędkości wynoszący 490.484 km/h w seryjnej odmianie będzie posiadało ogranicznik. Nie oznacza to, że kierowcy będą mogli pojechać maksymalnie 250 km/h, elektroniczny kaganiec ustawiony zostanie nieco wyżej, na 440 km/h.

Aby upewnić się, że osiągnięcie takiej prędkości będzie stabilne i bezpieczne, Bugatti zamontowało około 100 dodatkowych czujników podczas ostatnich testów.

Bugatti Chiron Super Sport
Bugatti Chiron Super Sport

Mierzyły one ciśnienie, temperaturę a także opór powietrza w wielu miejscach Chirona. Wszystkie testy przebiegły poprawnie, producent zapewnia, że tak wysoka prędkość nie jest wyzwaniem dla Super Sporta.

Auto napędzane jest 1600-konnym silnikiem W16 o pojemności 8.0 litrów. Przyspieszenie do 400 km/h zajmuje 28,6 sekundy, Bugatti wtedy nawet nie musi wrzucać siódmego biegu.

Podczas rozpędzania się z gazem w podłodze wskazówka prędkościomierza minie wartość 100 km/h już po 2,4 sekundy. 200 km/h pojawi się na liczniku po 5,8 sekundy, a na 300 km/h poczekasz 12,1 sekundy. Przy takim przecinaniu powietrza niestety łatwo o odpryski na przednim zderzaku.

Bugatti Chiron Super Sport
Bugatti Chiron Super Sport

Bugatti Chiron Super Sport w podstawie kosztuje 14 500 000 złotych netto. Do tego oczywiście dochodzą koszty opcjonalnego wyposażenia i konfiguracji kolorystycznej. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów pod koniec sierpnia.