Najszybszy Ford Mustang jest już dostępny w Polsce. Ceny startują od 335 000 złotych (wideo)

Pojawienie się na świecie Forda Mustanga, który jest SUVem i to w dodatku napędzanym silnikiem elektrycznym, nie mogło przejść bez echa wśród fanów motoryzacji.

Ten model od zawsze był, i nadal będzie, kojarzony z głośnym muscle carem, ośmioma cylindrami pod maską i 2-drzwiowym nadwoziem coupe.

Ile kosztuje Ford Mustang Mach-E? Polski cennik zaskakuje, 60% pojazdów już poszło

Ford jednak idzie z duchem czasu i buduje od podstaw auto elektryczne. Kto wie, być może przeniesienie legendarnej nazwy pomoże w poprawieniu wyników finansowych. Szczególnie, że jeśli chodzi o osiągi, nie ma się czego wstydzić.

Ford Mustang Mach-E 98 kWh, czerwony
Ford Mustang Mach-E 98 kWh, czerwony – wnętrze

Na polski rynek wjeżdża właśnie topowa odmiana Forda Mustanga Mach-E GT. To najszybszy samochód marki Ford oferowany kiedykolwiek oficjalnie w Europie.

Dwa silniki elektryczne oferują 487 koni mechanicznych oraz 860 niutonometrów momentu obrotowego. To przekłada się na przyspieszenie do 100 km/h w 3,6 sekundy. Szybciej, bo w 2,8 sekundy, przyspiesza nowy 656-konny Ford GT, ale jego nie mogłeś kupić w oficjalnej dystrybucji w Europie.

Ford Mustang Mach-E 98 kWh, czerwony
Ford Mustang Mach-E 98 kWh, czerwony

Mach-E oferuje do 500 kilometrów zasięgu na w pełni naładowanych bateriach o pojemności 88 kWh. Jeśli zostanie Ci tylko 10%, wystarczy 45 minut szybkiego ładowania, aby cieszyć się poziomem 80% baterii.

W salonie możesz już złożyć zamówienie na Mustanga Mach-E GT. Pierwsze egzemplarze pojawią się u klientów na początku 2022 roku. Ceny zaczynają się od 335 000 złotych.

W standardzie otrzymujesz między innymi 20-calowe felgi, sportowy układ hamulcowy Brembo i adaptacyjne zawieszenie MagneRide. Auto można doposażyć na przykład w dach panoramiczny.